Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych postach, podaj swój adres e-mail:

środa, 21 października 2015

Muniek Staszczyk, Halina Mlynkova, Krzysztof Pieczyński, Zbigniew Preisner

Dzisiaj jest dzień, który trochę zawiódł oczekiwania wielu osób. No bo kurczę, gdzie jest moja deskolotka? Gdzie mój latający samochód? Gdzie mój DeLorean przenoszący mnie do przeszłości w tę i z powrotem za pomocą skórki od banana i resztki coli? Nastawiłam się na wielkie przyjęcie powitalne, a tu co? Marty McFly z "Powrotu do przyszłości" przyleciał i odleciał!


Wszystkie podpisy pochodzą z wymiany z Krzysztofem, któremu po raz kolejny dziękuję.

Po pierwsze, Muniek. Muniek, którego już kilka razy próbowałam zobaczyć i posłuchać na żywo, ale jakoś mi się, cholera, nie udaje. A trzeba przyznać, że bardzo, ale to naprawdę bardzo lubię T.Love. Dobra, młode z nich chłopy, niedługo się załatwi.
Halinę Mlynkovą lubiłam dużo bardziej zanim została modną blondynką z telewizora. Lubiłam ją dużo bardziej gdy była swojską dziewczyną z aparatem na zębach, w kwiecistych spódnicach, z wspaniałym głosem wykorzystywanym w dobrych piosenkach. Teraz ją dalej lubię, po prostu... ograniczam sobie jej oglądanie. I słuchanie.
Pan Krzysztof Pieczyński! Ukochany Bruno z serialu o lekarzach, który wtedy jeszcze trzymał się lekarzy, medycyny i realiów polskiej służby zdrowia. Teraz chyba trochę bardziej stawia na pisanie niż granie, ale to może nawet lepiej, że nie wyskakuje z lodówki, tylko raczej tak wybiórczo do widza, z szacunkiem do niego i do samego siebie. W dobrych produkcjach, a przynajmniej niezłych.
No i Pan Preisner, nasza duma. Kolejna z resztą. Wydaje mi się, że nie ma co słuchać jego utworów wybiórczo. Cała magia tkwi w płynności albumu, zmianie tempa, emocji, ekspresji... trzeba przygasić światło, rozsiąść się wygodnie... i słuchać.
Dobrej nocy.

Pozdrawiam
M.J.

7 komentarzy:

 1. Świetnie opisane :) Super blog !! Pozdrawiam i dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje :)
  http://skokinarciarskie98.blogspot.com/2015/10/6-jan-ziobro.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Wielkie gratulacje! :D
  http://siwat-agrafek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapraszam na aukcję charytatywną z autografami!

  http://autografyznanychpolakow.blogspot.com/2015/11/wielka-aukcja-wszytko-co-znajdziecie.html

  OdpowiedzUsuń